► K množstvu produktov DOPRAVA ZADARMO. Viac o doprave a možnostiach platby nájdete tu.
DOPRAVA ZADARMO automaticky pri nákupe nad 350 €
, nevzťahuje sa na oddelenie ZÁHRADA.
TERMÍNY DODANIA atypických rozmerov a zákazkovej výroby sa predlžujú o dni pracovného voľna a dovolenky.


Vyberte si správny vankúš na spanie na boku

Kategória: Čo by vás mohlo zaujímať


Spánok je nesmierne dôležitý pre celkové zdravie a pohodu, a voľba správneho vankúša tu zohráva zásadnú úlohu, najmä ak dávate prednosť spánku na boku.

Táto poloha nie je len pohodlná, ale prináša niekoľko zdravotných výhod, predovšetkým ako prevencia bolestí chrbta a kĺbov. Spanie na boku so zodpovedajúcim vankúšom vám zaistí aj vysokú kvalitu spánku, ktorá je spoločne s dĺžkou spánku nesmierne dôležitá.

Ako vybrať ideálny vankúš na spanie na boku a ako využiť všetky výhody, ktoré táto kombinácia ponúka? Odpovede nájdete v nasledujúcich riadkoch.

Prečo by sme mali spať na boku?

Spánok na boku má množstvo zdravotných prínosov. Táto poloha znižuje tlak na chrbticu, čím minimalizuje riziko bolesti chrbta a bedier. Navyše môže pomôcť predchádzať chrápaniu a zmierniť problémy spojené s obštrukčnou spánkovou apnoe, ktoré trápia nielen spáča, ale aj jeho okolie. Okrem toho môže táto poloha pri spánku byť prospešná pre ľudí trpiacich pálením záhy a refluxom. A akú úlohu tu zohráva práve vankúš na spanie na boku?

Správny vankúš spanie na boku podporí anatomický vankúš

Dobre zvolený vankúš na spanie môže výrazne ovplyvniť váš spánok. Pri spaní na ľavom boku alebo spaní na pravom boku udržuje vašu chrbticu v prirodzenej polohe a poskytuje optimálnu oporu hlave a krku.

Nesprávny vankúš môže spôsobiť nepohodlie, bolesti a narušiť kvalitu spánku. Relaxačný vankúš na spanie na boku umožní toľko potrebnú relaxáciu, zdravotný vankúš na spanie na boku podporuje správne držanie hlavy a krku a znižuje tlak na svaly a kĺby, čo ocenia napríklad tí, ktorí pociťujú bolesť bedra pri spaní na boku.

Najobľúbenejšie vankúše pre spánok na boku: vankúš Moore, vankúš Tempur Millennium – je možné zakúpiť aj v rôznych výškach a anatomicky tvarovaný vankúš METEOR.

Ako vyberať ideálny vankúš? 

Pri voľbe vankúša sa zamerajte na výšku vankúša, poskytovanú podporu, materiál, tvar a obliečku vankúša.

Vankúš na spanie na boku by mal byť dostatočne vysoký, aby udržal hlavu a krk v rovnej línii s chrbticou. Musí byť dostatočne pevný, aby poskytoval podporu a vyplnil medzeru medzi krkom a matracom. Tieto požiadavky spĺňa napríklad anatomický vankúš na spanie na boku.

Vankúš na spanie na boku by sa mal vyznačovať vysokou kvalitou materiálu, odporúčané sú také materiály, ako je pamäťová pena alebo latex, pretože môžu poskytnúť optimálne pohodlie a sú značne odolné. Materiál by mal byť tiež antialergénny a odpuddlhý vankúšzujúci roztoče.

Samozrejmosťou je ergonomický tvar, ktorý sa prispôsobí kontúram vašej hlavy a krku a môže tak ponúknuť väčšie pohodlie a podporu. Dôležitý je aj tvar vankúša, napríklad klinový alebo bočný vankúš môžu poskytovať telu ďalšiu podporu. Obliečku vankúša vyberajte medzi dobre prateľnými obliečkami, ktoré sa ľahko dávajú dole a vymieňajú.

Dlhý vankúš na spanie na boku milujú budúce mamičky, pretože s ním je spanie na boku v tehotenstve oveľa pohodlnejšie. Dôležité je aj to, že spanie na ľavom boku v tehotenstve alebo spanie na pravom boku v tehotenstve znižuje tlak na srdce.

Aké sú materiály a druhy vankúšov? 

Vankúše sa vyrábajú z rôznych materiálov, vrátane pamäťovej peny, latexu, peria a dutého vlákna. Každý materiál má svoje vlastné výhody a nevýhody, a správny výber závisí od individuálnych potrieb jedinca.

  • Pamäťová pena poskytuje podporu, prispôsobuje sa tvaru hlavy a krku.
  • Duté vlákno je hypoalergénne, odolné proti roztočom, a taktiež ponúka pevnú oporu.
  • Perie je mäkké a pohodlné, ale treba ho pravidelne pretrepávať.
  • Protiroztočová nanotkanina je hypoalergénna a ľahko udržiavateľná, vhodná najmä pre tých, ktorí trpia alergiami.

Vybrať správny vankúš na spanie na boku je nevyhnutné pre zdravý a kvalitný spánok. Pri výbere zohľadnite nielen svoje osobné potreby, ale aj zdravotný stav vášho tela. Investícia do kvalitného vankúša na spanie na boku sa vám tak môže mnohonásobne vrátiť.Najnovšie články v kategórii: Čo by vás mohlo zaujímať

Aké sú najčastejšie príčiny bolesti hlavy?

Aké sú najčastejšie príčiny bolesti hlavy?

Kategória: Čo by vás mohlo zaujímať

Medzi najčastejšie príčiny bolesti hlavy patrí stres, zlý pitný režim, ale aj nevhodný výber matraca, vankúša a lôžkovín. Ako bojovať s bolesťou hlavy?
Čítať viacej
Aký matrac zvoliť pri bolesti chrbta?

Aký matrac zvoliť pri bolesti chrbta?

Kategória: Čo by vás mohlo zaujímať

Trápia vás bolesti chrbta? Ako sa bolesti zbaviť a aké matrace sú pri bolestiach chrbta najvhodnejšie?
Čítať viacej

Ako sa zbaviť roztočov v spálni?

Ako sa zbaviť roztočov v spálni?

Kategória: Čo by vás mohlo zaujímať

Máte v spálni roztoče? Roztoče sú príčinou alergických reakcií a dokonca aj astmy. Poradíme vám, ako sa ich zbaviť.
Čítať viacej
Doručenie do 3 dní
u produktov skladom
Produkty na mieru
veľký výber atypických rozmerov
Doprava zadarmo
pre väčšinu produktov
21 kvalitných značiek
Slovenská republika, Česká republika, Nemecko, Taliansko