Tempur®


Produkty značky TEMPUR® sú vyrobené z jedinečnej pamäťovej peny, ktorá reaguje na teplo a rovnomerne rozkladá váhu ľudského tela. Hravo sa vám prispôsobí a potom sa opätovne vráti do svojej pôvodnej polohy. Poskytujú tiež dostatočnú oporu a tak sa nemusíte báť, že zapadnete. Na matrace značky Tempur je poskytovaná 10 rokov záruka. Vankúše s TEMPUR pamäťovou penou nájdete vo všetkých možných tvaroch aj s možnosťou dokúpiť náhradný poťah.


Tempur je jediná spoločnosť podnikajúca v oblasti matracov a vankúšov licencovaná Americkou vesmírnou nadáciou, ktorá môže používať jej pečať certifikovanej technológie. Náš let za dobrým matracom sa tak tentoraz začína vo vesmíre. V 70. rokoch minulého storočia sa totiž tím vedcov v NASA zaoberal vývojom materiálu, ktorý pomôže zmierniť účinky preťaženia na kozmonautov pri štarte rakety. Ďalším približne desaťročným výskumom a vylepšovaním dánskymi a švédskymi vedcami vznikol materiál používaný v matracoch značky TEMPUR®. Tieto produkty sú vyrobené z jedinečnej pamäťovej peny, ktorá absorbuje tlak a tak je váha ľudského tela na matraci rozložená rovnomerne. Na trh boli tieto výrobky uvedené v 90. rokoch dvadsiateho storočia s veľkým úspechom.

Pamäťová pena TEMPUR®

Pri bežnom matraci sa rozkladá tlak ľudského tela na matrac, ale aj protilak matraca na ľudské telo a to nerovnomerne. Bežná polyuretánová pena má nepravidelný tvar buniek, ktorý sa pod tlakom váhy stlačí. U Tempur matracov je všetok tlak aj protitlak z väčšej časti redukovaný a rozložený vďaka otvorenej bunkovej štruktúre. Tempur matrace sa ľudskému telu prispôsobia podľa potreby. Použitý materiál bol totiž určený aj na prispôsobenie sa v stave beztiaže.

Jej otvorená bunková štruktúra umožňuje matracu opätovne sa vrátiť do pôvodného tvaru a to po dlhé roky. Na jadro matraca Tempur je preto poskytovaná 10-ročná záruka. Počas tejto doby si udržujú matrace Tempur viac ako 95 % svojej výšky bez preležanín a nerovností.

Pamäťová pena Tempur reaguje aj na teplo. Pri bežnej izbovej teplote po kontakte s teplotou ľudského tela mäkne a to zvyšuje jej schopnosť prispôsobiť sa sa akejkoľvek polohe.

Medzi jej ďalšie prednosti patrí schopnosť pohlcovať pohyb. Test sa vykonáva pustením ťažkej guličky na pamäťovú penu. Oproti bežným pamäťovým penám, ktoré majú odraz 20 %, má pamäťová pena Tempur odraz menej ako 3 %. To znamená, že váš partner sa môže na matraci prevaľovať a vy to ani nespoznáte.

Matrace, vankúše a príslušenstvo

Jednotlivé matrace Tempur sa líšia vrstvami uloženými v jadre matraca a hustotou použitých pien a tak uspokojujú rôzne požiadavky jednotlivých zákazníkov.

Okrem matracov si môžete kvalitu Tempur materiálu užiť aj v podobe vankúšov o rôznych tuhostiach a v rozličných tvaroch. Značka Tempur ďalej zahŕňa aj rôzne doplnky ako napríklad Topper (čiže krycí matrac), náhradné poťahy na vankúše a matrace a tiež jeden z najtenších chráničov matracov vo svojej triede.

Užívajte si s Tempur stav beztiaže!

Doručenie do 3 dní
u produktov z nášho vlastného skladu
Produkty na mieru
veľký výber atypických rozmerov
Doprava zadarmo
u vybraných produktov
21 kvalitných značiek
Slovenská republika, Česká republika, Nemecko, Taliansko