Matrace zo studenej (HR) peny

Kategória: Matracové peny


Studená pena = HR (High Resilience - veľmi pružná, alebo aj odolná)

Je to vlastne tlakom spracovaná PUR pena, ktorá sa vyrába v súčinnosti s vodou, samotný názov napovedá, že za studena. Na jej výrobu sa nepoužíva formaldehyd, ani iné škodlivé látky. Je to materiál, ktorý vzniká modernou technológiou a bol vyvinutý práve na použitie v matracoch: vzhľadom pripomíná bežnú PUR penu, no pri bližšom skúmaní objavíme väčšie póry, na dotyk je tvárnejšia, príjemnejšia, má lepšiu odozvu.

Používa sa aj ako nosná časť matraca pod pamäťovú penu. V porovnaní s latexom je tvrdšia, majú však porovnateľné vlastnosti. Je vzdušná, vyrovnáva teplotné rozdiely a teda nezahrieva, ľahšie odvetráva vlhkosť vďaka svojej otvorenej štruktúre a rýchlo sa navracia do pôvodného tvaru.

V kombinácii s prateľným poťahom má výborný hygienický štandard. Má podstatne dlšiu životnosť jako klasická PUR pena.

Len pre informáciu: kvalitná HR pena s vysokou objemovou hmotnosťou sa označuje HD (High Density). RE HR je opätovne pojený rozdrobený materiál zo studenej peny (vzniká napríklad pri oreze matraca na požadovaný rozmer), ktorý sa využíva pre svoju tvrdosť a vysokú hustotu ako nosná časť matraca.

Každému matracu prospeje lamelový rošt. Pokiaľ však inú možnosť momentálne nemáte, môžete matrac z HR peny uložiť aj na latkový rošt, či dosku. Pri posledne menovanom uložení je však potrebné matrac vetrať a pretáčať. Nezabudnite pri nepružnom podklade na výšku matraca, a to viac ako 14 cm (čím vyšší, tým lepšie), aby matrac péroval aj napriek svojmu podkladu.

Studená pena v každom prípade vhodná voľba, dnes sú to najčastejšie predávané matrace. Skočte u nás teda do kategórie matracov zo studenej peny. Istotne si nájdete aj ten svoj!Najnovšie články v kategórii: Matracové peny

PUR, polyuretán, molitan alebo RE

PUR, polyuretán, molitan alebo RE

Kategória: Matracové peny

Nahliadnite s nami do zákulisia výroby matracov z polyuretánu a ľudovo zvaného "molitanu".
Čítať viacej
Pamäťová, termo, viscoelastická a lenivá pena

Pamäťová, termo, viscoelastická a lenivá pena

Kategória: Matracové peny

Aký je v tom rozdiel? Pamäťový matrac je síce "lenivý", ale má dobrú pamäť. Pomôže vám zbaviť sa bolestí chrbtice aj kĺbov.
Čítať viacej

Latex a prírodný latex

Latex a prírodný latex

Kategória: Matracové peny

Latexový matrac je skutočne jedinečný. Môže a nemusí byť celkom prírodného pôvodu. Vždy platí, že vás nesklame.
Čítať viacej
Doručenie do 3 dní
u produktov skladom
Produkty na mieru
veľký výber atypických rozmerov
Doprava zadarmo
pre väčšinu produktov
21 kvalitných značiek
Slovenská republika, Česká republika, Nemecko, Taliansko