Čo je to kontinentálna a boxspring posteľ?

Kategória: Čo by vás mohlo zaujímať


Nikdy ste nepočuli názov kontinentálna posteľ? Pritom je tento typ postele v mnohých krajinách veľmi obľúbený. Možno ho poznáte pod názvami boxspring posteľ alebo Kontibed. Pokiaľ nie, je najvyšší čas sa s kontinentálnou posteľou zoznámiť.

Prečo by ste sa o posteľ boxspring mali zaujímať aj vy? Všetci vieme, že kvalita spánku je nesmierne dôležitá, bez neho sa naše telo nedokáže zotaviť a nabrať dostatok síl a energie na nový deň. Regenerácia, ktorú získate počas spánku, je nezastúpiteľná. A práve kvalitu spánku so všetkým, čo k tomu patrí, vám ponúkajú kontinentálne postele.

Čo je boxspring posteľ

Pohodlie a relaxáciu samozrejme docielite aj s klasickou posteľou alebo posteľou z masívu so  správne vybraným roštom a kvalitným matracom. Ak však hľadáte luxus, variabilitu a zvláštny dizajn a súčasne maximum pohodlia, mohli by byť boxspring postele pre vás vhodné. Pohodlné ležanie vám zaručí premyslene vykonaná konštrukcia.

Tieto vysoké postele často využívajú hotely s najvyšším ohodnotením. Zvláštnosťou postele boxspring, inak aj americkj postele, je v tom, že prepája rôznorodé vrstvy, a je maximálne mäkká, pružná a pohodlná. Navyše vysoká posteľ vyhovuje mnohým náročným záujemcom.

Aké vrstvy táto americká posteľ ponúka 

Vysoké americké postele vám ponúknu nosný rám z dreva. Celá konštrukcia je robustná a býva vybavená systémom pružín. Ten zaručuje, že tlak, ktorý prevzal nosný matrac, sa ideálne rozloží. Celá konštrukcia je síce tuhá, ale súčasne dokáže pružiť pri odraze, je vzdušná a zaručuje dlhú životnosť.

Na rámovej konštrukcii leží nosný matrac. Ten môže byť buď z pamäťovej peny, alebo taštičkový. Nosný matrac vytvorí tie najvhodnejšie podmienky pre zdravý spánok.

Americká posteľ tak ponúka ideálne rozloženie tlaku a podporuje chrbticu aj telo vo všetkých fázach spánku a vo všetkých polohách. Americká posteľ umožňuje aj výber zón matraca, ktoré majú rôznu tuhosť a dynamiku. Komfort potom zaručuje vrchný matrac z peny, gélu, latexu alebo studenej peny, a práve ten umožňuje prežiť skutočne hlboký a pokojný spánok.

Variabilita a voliteľný dizajn

Obrovskou výhodou týchto postelí je to, že si ich môžete prispôsobiť podľa svojich predstáv, od rozmerov cez prevedenie až po výber doplnkov. Vyhovovala by vám vysoká posteľ 180x200cm alebo boxspring posteľ 140x200cm? Žiadny problém, rozmery je možné prispôsobiť individuálnym požiadavkám, aj keď najobľúbenejšími sú americká posteľ 180x200cm alebo posteľ boxspring 140x200cm.

Kontinentálnu posteľ 180x200cm možno vybaviť aj manželským nedeleným nosným aj vrchným matracom. Ak by ste si priali posteľ s vysokým čelom, zdobenými nožičkami, v rôznych farbách alebo výškach, nie sú tieto voľby pri kontinentálnej posteli problémom. Všetky detaily a materiály si vyberáte sami.

Moderné postele s množstvom predností 

Kontinentálne postele patria k najnovším trendom. Majú konštrukciu, ktorá umožňuje užiť si maximálne pohodlie a pritom je šetrná k chrbtici. Možnosti úprav a doplnkov sú obrovské, takže uspokoja každého záujemcu. Boxspring posteľ má dômyselnú vrstvu, ktorá dokáže bodovo odľahčiť od tlaku tela, výška postele umožňuje si ľahko sadnúť aj vstať. Spodný okraj postele môže byť osvetlený alebo polohovaný pomocou motora, pružiny a dvojité odpruženie zaistí jemné prispôsobenie sa telu, vzduch môže bez problémov cirkulovať a ležanie je vďaka kompletnému systému maximálne pohodlné. Stupeň tvrdosti sa riadi podľa výberu matraca a krycej podložky alebo vrchného toppera. Ešte pred kúpou je potrebné zistiť, aký stupeň tvrdosti vám bude najviac vyhovovať. Vrchný topper ponúka ešte jednu obrovskú výhodu, dá sa totiž ľahko zložiť a vyprať.

Doplnky a úpravy bez problémov

Kontinentálne postele ponúkajú možnosti individuálnych zostáv a rôzne vybavenie. Môžete si zvoliť aj čalúnenie a farby, rôzne materiály nožičiek a ďalšie. Veľmi obľúbená je opierka chrbta, diaľkové ovládanie polôh pomocou motora, hlásič pohybu, integrovaná LED lampička a ďalšie moderné funkcie. So zostavením postele podľa vašich predstáv vám môže pomôcť aj odborník a vy si môžete užívať všetok komfort, ktorý kontinentálne postele ponúkajú.Najnovšie články v kategórii: Čo by vás mohlo zaujímať

Aký matrac uľaví pri kyfóze?

Aký matrac uľaví pri kyfóze?

Kategória: Čo by vás mohlo zaujímať

Zdravie chrbta a chrbtice je nesmierne dôležité, ale často ho podceňujeme, až kým sa nás nedotkne nejaký problém.

Čítať viacej
Minimalizmus v domácnosti – ako na to?

Minimalizmus v domácnosti – ako na to?

Kategória: Čo by vás mohlo zaujímať

Minimalizmus je v dnešnej dobe veľký hit. Aké sú pravidlá minimalizmu a ako si v tomto duchu usporiadať domácnosť, aby bola útulná a zároveň jednoduchá?

Čítať viacej

Vyberte si správny vankúš na spanie na boku

Vyberte si správny vankúš na spanie na boku

Kategória: Čo by vás mohlo zaujímať

Spánok je dôležitý pre celkové zdravie a pohodu, a voľba správneho vankúša tu zohráva zásadnú úlohu, najmä ak dávate prednosť spánku na boku. 

Čítať viacej
Doručenie do 3 dní
u produktov skladom
Produkty na mieru
veľký výber atypických rozmerov
Doprava zadarmo
pre väčšinu produktov
21 kvalitných značiek
Slovenská republika, Česká republika, Nemecko, Taliansko