Prečo si vybrať taštičkový matrac?

Kategória: Výber matraca


Prišiel čas vybrať si nový matrac do postele? Lenže aký variant zvoliť, keď každý výrobca tvrdí, že práve ich ponúkané matrace sú tie pravé? Nezabúdajte, že kvalitný matrac je hlavnou podmienkou zdravého spánku, po ktorom Vás nebude bolieť chrbát, a budete sa zobúdzať dokonale oddýchnutý.  Každý typ matraca ponúka určité výhody, ale nemusí byť vhodný pre každého záujemcu.

Hľadáte ten najlepší matrac? Recenzie spokojných zákazníkov Vám budú odporúčať penový alebo pružinový matrac. Je teda lepší pružinový alebo penový matrac?

Ak máte pocit, že pružinové matrace sú zastaralé, nezabúdajte na to, že klasické matrace prešli veľkou premenou. Určite sa stretnete s pojmom  taštičkový matrac, ktorý sa medzi pružinové zaraďuje, ale je niečím výnimočný.

Pozrime sa na to, aký je rozdiel mezi pružinovým a taštičkovým matracom, a komu bude taštičkový matrac najviac vyhovovať. 

Obsah:

Taštičkový a pružinový matrac – čím sa líši

Prechádzate si informácie o taštičkových a pružinových matracoch a ste zmätení? Pružinové matrace využívajú technológiu staršiu viac ako sto rokov. Základom boli pružiny, ktoré boli medzi sebou spojené.

Taštičkové matrace majú tiež pružiny, ale tá je každá samostatná a má svoju vlastnú textilnú taštičku. Preto sa im hovorí taštičkové matrace. Matrace taštičkové sú teda moderné pružinové matrace, avšak každý pružinový matrac nemusí byť aj taštičkový. 

Inovovaným druhom pružinového matracu je bonelový matrac. Bonelové pružiny sú na povrchu matraca spojené silným drôtom vedeným na povrchu. Tento typ matraca je pružný, ponúka dlhú trvanlivosť a vložka je riadne odvetrávaná. 

Ako vyzerá a funguje matrac s taštičkovými pružinami

Taštičkové jadro je to, čo pružinovým matracom vrátilo popularitu. Každá pružina má svoj vlastný obal, taštičku z netkanej textílie. Vďaka tomu je váha tela ideálne rozložená a pružiny pri pohybe nevŕzgajú. Taštičky sú umiestnené tesne vedľa seba, takže tvoria jadro, stred matraca. Môžu byť radené klasicky vedľa seba, alebo u zložitejších modelov do tvaru plástu. Stred je pre kvalitu matraca dôležitý. 

Pružiny sú drobné, ale je ich veľké množstvo, 200 až 1000 kusov na meter štvorcový.  Vďaka tomu sa matrac nevlní a pružiny pri spánku vôbec neucítite, pretože každá pružina pracuje celkom samostatne. Vonkajšiu stranu matraca môžu tvoriť najrôznejšie materiály, latex, kokosová doska alebo studená pena. Jadro zaisťuje matracu odolnosť a stabilitu, vonkajšia strana zas vzdušnosť a pohodlie. 

Taštičkové matrace majú niekoľko výhod

Pokiaľ  hľadáte matrac s výbornými ortopedickými vlastnosťami, môže  pre Vás byť taštičkový matrac tou správnou voľbou.

  • Je totiž tvarovo stály, má značnú bodovú nosnosť, a pretože medzi pružinami je dostatok priestoru, je matrac veľmi dobre odvetrávaný. To je dôležité pre odvádzanie vlhkosti a zamedzeniu tvorby plesní. 
  • Zabezpečí Vám príjemný spánok aj v horúcich letných mesiacoch.
  • Pružiny pri pohybe nevydávajú žiadné zvuky, nepraskajú ani nevŕzgajú. 
  • Pri ľahnutí, sa stlačia len tie pružiny, na ktorých je tlak, takže môže ležať na doske a nepreleží sa. 
  • Dokonale sa prispôsobuje telu.

Majú však vyššiu hmotnosť, a okrem najluxusnejších kúskov ich nie je možné položiť na polohovacie rošty. U kvalitných výrobkov je nutné počítať s vyššou cenou.

Taštičkový matrac pre každého

Taštičkové matrace sa hodia pre všetky vekové kategórie od detí až po seniorov.

  • Ocení ich každý, kto má v miestnostiach vyššiu vlhkosť, navyše antiseptický povrch je vhodný aj pre alergikov.
  • Najviac cenenou vlastnosťou je pohodlie a opora jednotlivých častí tela.
  • Môžete si vybrať aj matrac vybavený ortopedickými zónami, ktoré poskytnú patričnú oporu každej časti Vášho tela podľa potreby. 
  • Pružiny môžu mať v rôznych miestach odlišný počet na m2 a pevnosť.
  • Sú vhodné aj pre jedincov s vyššou hmotnosťou, pretože sa nepreležia a pohodlne unesú aj viac ako 150 kg.

V ponuke sú rôzne rozmery pre väčšinu typov postelí, taštičkový matrac 90x200 alebo taštičkový matrac 140x200 pre jednolôžko či taštičkový matrac 160x200 a taštičkový matrac 180x200 pre dvojlôžko. 

Matrace pri správnej starostlivosti ponúkajú aj dlhú životnosť

Životnosť matraca sa pohybuje od päť do desať rokov. Pri správnej starostlivosti môžete túto životnosť predĺžiť. To znamená časté otáčanie matraca, jeho pravidelné vysávanie, používanie snímateľného chrániča na matrac a jeho pravidelné pranie, časté vetranie matraca  a aj použitých lôžkovín. Poriadna starostlivosť zaistí, že Vám matrac bude dlhú dobu dobre slúžiť.



Najnovšie články v kategórii: Výber matraca

Tvrdý matrac nie je vhodný pre každého

Tvrdý matrac nie je vhodný pre každého

Kategória: Výber matraca

Kvalitný spánok je zárukou úspešného dňa. Čo všetko spánok ovplyvňuje a čo môžete urobiť, aby ste v spánku skutočne načerpali potrebné množstvo síl?
Čítať viacej
Výber vankúša je pre kvalitný spánok dôležitý

Výber vankúša je pre kvalitný spánok dôležitý

Kategória: Výber matraca

Pri výbere vhodného vankúša by ste mali zohľadniť niekoľko aspektov. Polohu, v ktorej najčastejšie spíte, veľkosť, tvar vankúša a prípadné zdravotné problémy.

Čítať viacej

Záruka 10 rokov na matrac? Chcem vedieť viac!

Záruka 10 rokov na matrac? Chcem vedieť viac!

Kategória: Výber matraca

Výrobcovia produktov z našej ponuky patria k svetovým lídrom a priekopníkom v oblasti zdravého spánku, a preto dokážu na niektoré produkty poskytnúť záruku až 10 rokov.  A to všetko bez dodatočných poplatkov.

Čítať viacej
Doručenie do 3 dní
u produktov z nášho vlastného skladu
Produkty na mieru
veľký výber atypických rozmerov
Doprava zadarmo
u vybraných produktov
21 kvalitných značiek
Slovenská republika, Česká republika, Nemecko, Taliansko