Posteľ v jarnom šate

Kategória: Čo by vás mohlo zaujímať


Jar so sebou prináša veľa zmien. Konečne máme viac slnečného počasia, človek má viac energie, ktorú môže využiť napríklad na veľké jarné upratovanie a reorganizáciu domácnosti. Pokiaľ tiež patríte k typom, ktoré na jar radi obmieňajú staré zimné veci, potom by vám určite nemala ujsť ani kompletná výmena posteľnej bielizne.

LACNÉ VS. DRAHŠIE KÚSKY

Niet pochýb o tom, že drahšia posteľná bielizeň býva z kvalitnejších a odolnejších materiálov, ktoré sú príjemné na dotyk a vydržia vám veľa rokov. Nespornou výhodou tých lacnejších kúskov je však možnosť ich častejšej obmeny. Môžete mať posteľ v novom kabáte čo najčastejšie a naviac ju farebne zladiť napríklad s určitým obdobím alebo s vašou náladou. A keď vás prejde chuť na bodkované vzory, nahradíte ich prúžkami alebo naopak decentným jednofarebným vzorom.

Skúste sa popozerať po lacnejšej posteľnej bielizeni. Výber je obrovský a vďaka šikovným filtrom nájdete presne takú posteľnú bielizeň, akú si prajete.

SLEDUJETE TRENDY?

Ak máte izbu s nenápadnou bielou maľovkou, máte v podstate vyhrané. Kombinovať obliečky totiž môžete v najrôznejších farbách a stále to bude vyzerať skvele. Výhodou je, že pri výbere vzorov sa naozaj nemusíte obmedzovať. Farbu posteľnej bielizne zladíte akurát so závesmi či ďalšími textíliami. Pokiaľ sledujete najnovšie trendy z oblasti bývania, potom iste viete, že za farbu tohto roka bola zvolená fialová, presnejšie ultrafialová. Prečo teda nevyskúšať obliečky práve v tejto farbe? Vynikať bude aj posteľná bielizeň s modernými 3D vzormi, ktoré sú farebne dosť výrazné.

Ak ste limitovaní farebným vzhľadom samotnej izby, potom vyberajte s väčšou rozvahou. Vyberajte napríklad jednoduché vzory do modernejších minimalistických interiérov. Do rustikálnych spální či izieb zariadených v štýle provence sa zase bude hodiť menšia potlač s drobnými prírodnými motívmi, napríklad kvetmi alebo lístkami.

ZAMERANÉ NA VEĽKOSŤ

Štandardná veľkosť prikrývky je 140x200 a vankúša 70x90 cm, napriek tomu buďte obozretní. Radšej si prikrývku aj vankúš sami zmerajte, prípadne sa pozrite na visačku. Niektoré vankúše môžu byť menšie, na čo je nutné pri kúpe myslieť. Väčšina výrobcov ponúka rôzne veľkosti vankúšov v jednom dizajne, tak si dobre pozrite popis výrobku. Rovnako si tak môžete zvoliť inú veľkosť prikrývky, najmä ak chcete predĺženú dĺžku či dvojitú perinu alebo francúzsku deku.

MATERIÁL NA JAR A LETO

Cez zimu ste iste volili čo najhrejivejšie materiály. Nuž v teplejšom období je s hrubými a huňatými obliečkami koniec. Vyberať by ste si mali čo najvzdušnejšie materiály, ktoré vás budú v teplejších obdobiach príjemne chladiť. Skúste napríklad satén alebo bavlnený satén. Ich výhodou je jemnosť, vysoká priedyšnosť a chladivosť materiálu, miernym mínusom môže byť ich vyššia obstarávacia cena, ako býva pri kvalitnejších materiáloch zvykom.

Univerzálnym materiálom na letné i zimné mesiace je bavlna, ktorá je maximálne priedušná. Podobne je na tom polybavlna, ktorá sa skladá z 35% z bavlny a 65% z polyesteru a je dokonca priedyšnejšia než samotná bavlna. Praktické, pokiaľ prihliadame na údržbu, sú krepové obliečky, ktoré v zime hrejú a v teplejších mesiacoch chladia, naviac nie je potrebné ich žehliť.

Kúzlo spočíva v maličkostiach. Celkový dojem zo svojej postele môžete vyzdvihnúť nielen novou posteľnou bielizňou, ale tiež plachtou a dekoračnými vankúšmi či prehozom na posteľ, ktorý obliečky skvelo prekryje a zároveň poslúži aj ako prikrývka pri popoludňajšom odpočinku.

Trendom dekoračných doplnkov sú jednoznačne pletené vzory. Pletené vankúše a plédy sú krásne hebké a neuveriteľne príjemné na dotyk. Atypicky pôsobia maxi pletené deky, ktoré vás počas chladnejších jarných nocí krásne zahrejú a na posteli vyzerajú skvele hoci aj ledabolo prehodené.

A pokiaľ sa rozhodnete vymeniť rovno aj starú posteľ, odporúčame si pred novým výberom prejsť tipy tu.Najnovšie články v kategórii: Čo by vás mohlo zaujímať

Lucidné snívanie - dobrodružstvo v spánku, ktoré musíte zažiť

Lucidné snívanie - dobrodružstvo v spánku, ktoré musíte zažiť

Kategória: Výber matraca

Zaujala vás problematika snov a snívania? Potom vás určite bude zaujímať, čo je to lucidné snívanie. Ide totiž o veľmi zvláštny jav, ktorý umožňuje prežívať vedomé snívanie.

Čítať viacej
Aký matrac uľaví pri kyfóze?

Aký matrac uľaví pri kyfóze?

Kategória: Čo by vás mohlo zaujímať

Zdravie chrbta a chrbtice je nesmierne dôležité, ale často ho podceňujeme, až kým sa nás nedotkne nejaký problém.

Čítať viacej

Minimalizmus v domácnosti – ako na to?

Minimalizmus v domácnosti – ako na to?

Kategória: Čo by vás mohlo zaujímať

Minimalizmus je v dnešnej dobe veľký hit. Aké sú pravidlá minimalizmu a ako si v tomto duchu usporiadať domácnosť, aby bola útulná a zároveň jednoduchá?

Čítať viacej
Doručenie do 3 dní
u produktov z nášho vlastného skladu
Produkty na mieru
veľký výber atypických rozmerov
Doprava zadarmo
u vybraných produktov
21 kvalitných značiek
Slovenská republika, Česká republika, Nemecko, Taliansko