► K množstvu produktov DOPRAVA ZADARMO. DOPRAVA ZADARMO automaticky pri nákupe nad 350 €. Viac o doprave a možnostiach platby nájdete tu.
TERMÍNY DODANIA atypických rozmerov a zákazkovej výroby sa predlžujú o vianočné sviatky a dovolenky, t.j. o cca týždeň až dva podľa výrobcu.


Akú veľkosť postele zvoliť?

Kategória: Čo by vás mohlo zaujímať


Posteľ je jedným z najdôležitejších kusov nábytku. Pri jej výbere nehľaďte iba na vzhľad postele, ale aj na jej rozmery, ktoré by mali zodpovedať vašej postave a zdravotnému stavu.

Najčastejšie sa postele vyberajú do spálne či detskej izby, ale mnohokrát je potrebné vybrať rozkladaciu posteľ do izby pre hostí alebo pre dospievajúceho. Vysokí ľudia, ľudia s menšou postavou alebo vyššou váhou potrebujú aj špeciálny druh postele. Našťastie sú na trhu aj atypické postele, ktoré môžu byť prispôsobené požiadavkám zákazníkov. A nezabúdajte na to, že k posteli správnych rozmerov patrí aj kvalitný rošt a matrac.

A aké sú základné typy postelí? Môže ísť o lôžko pre jedného, ​​jeden a pol lôžka alebo o posteľ pre dvoch.

Lôžka pre jedného alebo pre dvoch

Pokiaľ hľadáte pohodlie, oplatí sa nešetriť na šírke postele. Ak však máte malé miestnosti, možno dáte prednosť užšiemu lôžku. Vyberajte tiež podľa toho, či budete potrebovať posteľ pre jedného alebo posteľ pre dvoch.

Keď hľadáte klasiku 100 x 200 cm

Pri rozmere postele 100 x 200 cm si môžete dopriať aj nekonečný výber prevedenia,  minimalistické alebo zdobené lôžko nie je problémom. Drevo, lamino alebo kov vám ponúknu širokú škálu možností. Tieto štandardné rozmery postele ocení každý priaznivec klasických rozmerov postele. A navyše lôžko môže byť aj rozkladacie, takže ho možno využívať aj ako pohovku. Hodí sa potom aj do obývačky.

Postele 90 x 200 cm alebo 80 x 200 cm do menších bytov

Máte malé izby a nechcete ich preplniť nábytkom? Potrebujete šetriť priestor? Potom zvoľte užšie typy postele 90 x 200 cm, ktoré vám poskytnú dostatok pohodlia, a napriek tomu nezaberú veľa miesta. Ocenia ich mladší ľudia, ktorí žijú sami a ktorí občas potrebujú ubytovať priateľov, alebo tínedžeri, ktorí dokážu ušetrený priestor v izbe využiť inak.

Keď je vám posteľ krátka, zvoľte predĺženú

Ste vyššej postavy a v posteli klasických rozmerov sa necítite pohodlne? To nie je žiadny problém, bežné sú aj postele predĺžené na 210 alebo 220 cm. Dĺžke je prispôsobená aj šírka, bežné typy postelí je možné upraviť tak, aby vyhovovali každej postave. 

Riešenie je aj pre menšie postavy

Hnevá vás zbytočne dlhá posteľ? Rozmery si však môžete zvoliť sami. Atypická posteľ sa vyrába na mieru podľa priania zákazníka a prispôsobené sú aj rozmery matracov. A nemusí ísť len o postele do detskej izby, kratšiu posteľ, ktorá ušetrí miesto, uvíta každý, kto je menšej postavy.

Riešiť sa môže aj výška postele. Tá by mala byť taká, aby sa z lôžka bez problémov a pohodlne vstávalo.

Dvojlôžkové postele musia vyhovovať obom partnerom

Dvojlôžkové postele sa môžu stať ozdobou partnerských spální. Je nutné vybrať takú posteľ, ktorá dopraje kvalitný spánok obom partnerom. Dvojposteľ nemusí byť len veľká manželská posteľ, ale napríklad posteľ typu letisko či nadrozmerná king size posteľ.

Klasikou je manželská posteľ s rozmermi 140 x 200 cm. Je samozrejme možné vybrať aj iné rozmery, napr. 200 x 200 cm, čo bývajú aj rozmery letiska. Posteľ môže byť minimalistická, bez čela alebo s čelom, napríklad ozdobným.

Jeden a pol lôžka pre maximálne pohodlie jednotlivca

Zapáčila sa vám francúzska posteľ alebo kráľovská posteľ, ale nechcete klasické dvojlôžko? Pre jedného stačí posteľ vo veľkosti jeden a pol lôžka. Tá sa pohybuje v rozmeroch od 120 x 200 cm do 140 x 200 cm. Veľká posteľ zaručí svojmu majiteľovi pohodlie a nerušený spánok.

Rozkladacie postele vhodnej obývacej miestnosti

Potrebujete zariadiť spanie aj v obývacej izbe? Aj tu môže byť veľká posteľ, ktorá poslúži súčasne ako pohovka. Rozkladacia posteľ môže byť vybavená aj úložným priestorom, do ktorého sa dajú schovať lôžkoviny.

80 alebo 90 x 200 cm sú rozmery pre jednu osobu a pri doplnení kvalitných matracov je rozkladacia posteľ vhodná nielen pre návštevy, ale aj na pravidelné spanie.

Tínedžeri budú mať vlastné požiadavky

Iné nároky na priestor na spanie budú mať určite dospievajúci. Postele pre tínedžerov musia poskytovať maximum pohodlia a byť priestranné. Počítajte s tým, že mladiství trávia v posteli pomerne veľké množstvo času, preto môžete zvoliť posteľ typu letisko, ale aj praktickú rozkladaciu posteľ.

Rozmery môžu byť klasické 90 x 200 cm alebo nadštandardné od 120 x 200 cm až po dvojlôžko 200 x 200 cm.Najnovšie články v kategórii: Čo by vás mohlo zaujímať

22 tipov pre rýchle zaspávanie a lepší spánok

22 tipov pre rýchle zaspávanie a lepší spánok

Kategória: Čo by vás mohlo zaujímať

Trápia vás problémy so spánkom? Nemôžete večer zaspať alebo sa v noci často budíte? Vyskúšajte niektoré naše tipy na lepší spánok.

Čítať viacej
Tvrdý matrac nie je vhodný pre každého

Tvrdý matrac nie je vhodný pre každého

Kategória: Výber matraca

Kvalitný spánok je zárukou úspešného dňa. Čo všetko spánok ovplyvňuje a čo môžete urobiť, aby ste v spánku skutočne načerpali potrebné množstvo síl?
Čítať viacej

Ako sa zbaviť bolesti chrbta v noci a ráno?

Ako sa zbaviť bolesti chrbta v noci a ráno?

Kategória: Čo by vás mohlo zaujímať

Trápi Vás v noci bolesť chrbta? Prebúdzate sa ráno s bolesťou v krížoch? Vyskúšajte spanie na chrbte s vankúšom pod kolenami a anatomickým vankúšom pod hlavou.
Čítať viacej
Doručenie do 3 dní
u produktov skladom
Produkty na mieru
veľký výber atypických rozmerov
Doprava zadarmo
pre väčšinu produktov
12 kvalitných značiek
Slovenská republika, Česká republika, Nemecko, Taliansko