► DOPRAVA ZADARMO pri platbe vopred pre značky Tropico! Viac o doprave tu.

Viac o termínoch dodania.


Záruka 10 rokov na matrac? Chcem vedieť viac!

Kategória: Výber matraca


Predĺžená záruka

Výrobcovia produktov z našej ponuky patria k svetovým lídrom a priekopníkom v oblasti zdravého spánku. Vďaka dlhoročným skúsenostiam v oblasti vývoja a výroby matracov sú si natoľko istí kvalitou svojich výrobkov, že poskytujú zákazníkom dodatočnú - predĺženú záruku na jadro matraca až 10 rokov.

V prípade predĺženej záruky sa u niektorých výrobkov uplatňuje tzv. pomerná záruka. Aj tu platí štandardná plná záruka na dva roky na celý výrobok, po dvoch rokoch sa vzťahuje záruka iba na jadro matraca a cena výrobku sa po týchto dvoch alebo viacerých rokoch vzhľadom na opotrebenie používaním znižuje. Presné informácie vždy uvádza výrobca k poskytovanej záruke na letákoch pri svojom výrobku. Napríklad: 0 - 6 rokov platí plná záruka na jadro matraca, nad 6 rokov sa záruka kráti v každom roku o 20 % ceny výrobku.

V jednom i druhom prípade sa jedná o nadštandardnú záruku, bez dodatočných poplatkov.
 

Čo k tomu potrebujem?

V prvom rade si treba uschovať doklad o kúpe matraca - to znamená uschovať si faktúru, ktorú ste obdržali emailom. Doklad obsahuje všetky potrebné údaje zo strany predávajúceho o dátume predaja výrobku, jeho cene, množstve atď. Tento doklad je potrebný v prípade komunikácie s naším obchodom v prípade akýchkoľvek otázok alebo v prípade reklamácie v zákonom stanovenej záručnej lehote.

Ďalej treba uschovať všetky letáky a označenia zakúpeného výrobku s tzv. sériovým číslom, ktoré vám boli doručené s produktom. Toto číslo bude potrebné vo väšine prípadov uviesť priamo pri aktivácii predĺženej záruky. 

Každý výrobca volí, ktorý svoj produkt ponúkne s predĺženou zárukou, a tiež to, ako túto záruku využiť. Pokiaľ máte záujem o predĺženie záručnej doby na váš zakúpený produkt, stačí sa jednoducho riadiť pokynmi výrobcu.
 

Ako aktivovať záruku

Keďže sa môžu pokyny na aktiváciu predĺženej záruky u jednolivých výrobcov trochu líšiť, pripravili sme pre vás jednoduchý prehľad aktivácie, aby ste o túto nadštandardnú výhodu neprišli:


Produkty značky Tropico vyrába firma Hilding Anders. U niekorých produktov ponúka záruku až 10 rokov. Podmienkou pre využitie je registrácia zakúpeného produktu na tejto stránke, a to do 30 dní od zakúpenia produktu.

Pri značke Curem, patriacej tiež pod firmu Hilding Anders, je poskytovaná predĺžená  pomerná  záruka 10 rokov, pri ktorej sa cena matraca úmerne znižuje rokmi užívania. Registrácia  výrobku je za rovnakých podmienok ako značka Tropico, tu.

Popredný výrobca Tempur ponúka svojim zákazníkom predĺženú pomernú záruku až 10 rokov. Podmienkou je vyplnenie jednoduchého online formulára. Tu sa dozviete aj o všeobecných podmienkach záruky. 

Produkty od výrobcu Perdormire treba po nákupe registrovať na stránkach výrobcu. Po vyplnení sa vám na vybrané produkty aktivuje záruka až 10 rokov obdobne ako u hore spomínaných výrobcov. 

K vybraným produktom od výrobcu Moravia Comfort sa poskytuje  záruka až 5 rokov. To sa dozviete u popisu produktu a nie sú potrebné žiadne ďalšie kroky. 

Na vybrané produkty značky Ahorn dáva i tento výrobca predĺženú záruku až 5 rokov. Ani tu nie sú potrebné ďalšie povinnosti zo strany zákazníka. Stačí len uschovať doklad o kúpe.

Odporúčanie

Aby ste predišli prípadným nedorozumeniam, vždy si preštudujte návod k použitiu výrobku, správnemu spôsobu zaobchádzania a podmienky záruky. V prípade, že ste zakúpili produkt s predĺženou zárukou a je treba u výrobcu záruku aktivovať, urobte to čo najskôrNajnovšie články v kategórii: Výber matraca

Mäkký alebo tvrdý matrac? Ako si správne vybrať?

Mäkký alebo tvrdý matrac? Ako si správne vybrať?

Kategória: Výber matraca

Aký matrac si vybrať? Tvrdý alebo mäkký? Tiež sa ráno prebúdzate rozlámaný? Pre koho je vhodný tvrdý matrac a kto naopak by mal zvoliť mäkký matrac? Poradíme vám.

Čítať viacej
Ako vybrať matrac pre deti?

Ako vybrať matrac pre deti?

Kategória: Výber matraca

Ktorý matrac pre deti je ten najlepší? Detský matrac by mal zabezpečovať predovšetkým optimálnu oporu chrbtice a rešpektovať vek a váhu dieťaťa. V tomto článku Vám pomôžeme s výberom.

Čítať viacej

Prečo si vybrať ortopedický matrac?

Prečo si vybrať ortopedický matrac?

Kategória: Výber matraca

Prečo si vybrať práve ortopedický matrac? Aké sú jeho hlavné výhody a komu bude najlepšie sedieť?
Čítať viacej