► DOPRAVA ZADARMO pri platbe vopred pre značky Tropico! Viac o doprave tu.

Viac o termínoch dodania.


Správny výber roštu je základ kráľovského spania

Kategória: Výber roštu


Tajomstvo dobrého spánku sa neskrýva v luxusnej posteli s nebesami, ale v správnej kombinácii roštu a matraca. Kvalitný rošt je základňou pre kvalitný matrac. Ich správna kombinácia vám zaručí kráľovský spánok a odpočinok na každý deň. Výberom matraca sme sa už zaoberali v predošlých článkoch. Dnes si posvietime na výber roštu, aby sme vám pomohli zorientovať sa v širokej ponuke roštov. Na konci nášho článku už budete vedieť, aký typ roštu uprednostniť k vášmu matracu do vašej postele.

Obsah:

Je výber roštu skutočne tak dôležitý?

Jednoznačne áno. Kvalita vášho lôžka stojí na výbere roštu a matraca. Ani tá najluxusnejšia posteľ vám nezaručí kvalitný spánok, ak nie sú jej súčasťou kvalitný rošt a matrac. Správny rošt predlžuje životnosť matraca a zlepšuje ergonomické vlastnosti lôžka.

Rošt spolu s matracom zabezpečujú správnu fyziologickú podporu tela pri spánku, uvoľňujú kĺby a stavce. Výrazne prispieva k zlepšeniu priedušnosti a udržaniu suchej klímy matraca. Matrac nie je tak tlakovo namáhaný, vytvára menší protitlak a lepšie reaguje na polohu tela. Správny výber roštu je tak jedným z najdôležitejších krokov pri výbere postele.

V našej ponuke nájdete kvalitné lamelové rošty s rôznym počtom lamiel, rovnako tak si vyberiete aj z ponuky kvalitných latových roštov.

Lamelové rošty

Pod lamelovými roštami rozumieme rošty s pružnými drevenými lamelami. Tieto lamely sa vyrábajú z vrstveného dreva, ktoré majú jemne oblúkovitý tvar.

Na rozdiel od latových roštov je typickým znakom lamelových roštov určitá miera pruženia. Vďaka tomu ovplyvňujú výslednú mieru tuhosti vášho matraca. Treba preto pamätať, že spánok na matraci bude vďaka lamelovému roštu pocitovo mäkší, aj napriek tomu, že ste si zakúpili tvrdší matrac. Pokiaľ preferujete pocitovo tvrdšie ležanie, odporúčame váš matrac skombinovať s roštom latovým.

Lamelové rošty sa výborne kombinujú s penovými alebo latexovými matracmi.

Pre lamelové rošty je charakteristické uloženie lamiel do kaučukových alebo plastových púzdier. Tie môžu byť uložené priamo v ráme roštu alebo u tých konštrukčne zaujímavejších roštov nad rámom roštu. V prípade uloženia lamiel nad rámom, pruží lamela po celej dĺžke, a to aj na krajoch spolu s púzdrom.

Ďalšou vychytávkou u lamelových roštov je fóliovanie lamiel. Lamely pokryté fóliou oveľa menej zadrhávajú matrac, nevstrebávajú vlhkosť a neuchytáva sa na nich prach.


Anatomické členenie 

Väčšina našich lamelových roštov je anatomicky členená na niekoľko zón, ktoré reagujú na konkrétnu časť tela  - hlava, ramená, bedrá, nohy. V oblasti ramien bývajú lamely zmäkčené vŕtaním dier (viď obrázok) pre zníženie tlaku pri spánku na boku. Anatomické členenie môže byť 3 - zónové, 5- zónové alebo až 7-zónové. Dosahuje sa okrem navŕtania použitím rôzne tuhých úchytných púzdier na lamely a použitím zdvojených lamiel v bedernej oblasti.
 

Individuálne nastavenie tuhosti

Lamelové rošty disponujú možnosťou nastavenia tuhosti pruženia podľa hmotnosti užívateľa, čím vy sami rozhodujete o výslednej tuhosti roštu. Posuvné objímky na zdvojených lamelách buď lamelu uvoľnia alebo spevnia.

Stredový popruh u niektorých roštov zlepšuje stabilitu a nosnosť roštu. Obmedzuje zlomenie lamely pri nárazovom zaťažení.
 

Latové rošty

Latové rošty predstavujú klasiku vo výrobe roštov. Vyrábajú sa z masívneho dreva. Na rozdiel od lamelových roštov latové rošty nepružia, ani sa nedajú individuálne nastavovať. Dnes sa na ne často hľadí ako na prežitok a nemoderný výber. Ale zabúda sa, že latový rošt je vďaka svojej tuhosti ideálny pre zdravý spánok detí a tínedžerov. V období vývoja a rastu detí je voľba tuhšieho lôžka kľúčová pre správne tvarovanie ich chrbtice. 

Treba pamätať, že spánok na matraci, pod ktorým je latový rošt, bude vďaka pevným latám pocitovo tvrdší. Latový rošt je tak ideálnou voľbou pre milovníkov tuhšieho spania Tieto rošty s pevnými latkami slúžia ako odporúčaný podklad napr. pod pružinové matrace.

V našej ponuke nájdete ekonomické verzie latových roštov bez rámu, ale aj polohovateľné, vyklápacie, či motorové s diaľovým ovládaním.

Ak hľadáte vysokodolný rošt, ktorý znesie vysoké zaťaženie nad 180 kg, latový rošt by mal byť vašou prvou voľbou. V našej ponuke nájdete rošt s nosnoťou až 220 kg

Výklopné rošty

Pokiaľ počítate každý centimeter štvorcový v  spálni, máme pre vás riešenie!

Nedostatok úložného priestoru vyriešia praktické posteľné rošty s výklopom. V našej ponuke nájdete lamelové aj latové rošty s nožným a bočným výklopom, vďaka ktorým získate úložný priestor navyše.

Rošty s vyklápaním do boku umožnia jednoduchý prístup do úložného priestoru pod celým lôžkom. Jednou z častých otázok býva, ako rozlíšiť pravý a ľavý výklop u roštu. Tejto otázke sme sa venovali v našom predošlom článku, tu
 

Polohovateľné rošty

Polohovacie rošty bývali znakom nedostupného luxusu. Dnes si však môže pohodlie a výhody týchto roštov dopriať každý!

Objavte nový rozmer vašej spálne. Premeňte svoje lôžko vďaka polohovaciemu roštu na pohodlný čitateľský kútik. Sledujte obľúbené programy priamo z postele. Uľavte svojmu telu počas choroby, pri nádche a prechladnutí. Možnosť zdvihnutia nožnej časti pomôže vašim unaveným nohám a zlepší sa vám krvný obeh.

Ručne polohovateľné rošty

Tieto rošty sú vybavené možnosťou ručného (manuálneho) polohovania pomocou textilných úchytov v oblasti hlavy, chrbta a nôh. Lacnejšie varianty umožňujú len polohovanie hlavy, avšak úľava počas nádchy je k nezaplateniu. V našej  ponuke nájdete aj kombinácie polohovateľných a výklopných roštov.
 

Motorové rošty

Motorové rošty tvoria jedinečnú kategóriu polohovateľných roštov. Predstavujú dostupné pohodlie, ktoré môžete ovládať káblovým alebo bezkáblovým ovládaním. Ponúkame ich v lamelovom aj latovom prevedení

Luxusnejšie modely ponúkajú až 16 polôh pre relaxáciu s prídavnou pamäťovou  funkciou Memory. Pre aktívnych ľudí, športovcov, manažérov a všetkých, ktorí sa chcú zregenerovať po náročnom dni a dopriať si komfortný odpočinok, je tu model s masážnym setom v oblasti nôh a chrbta. Vyšperkované modely ponúkajú i prístup do úložného priestoru pod lôžkom. 

Segmentové rošty

Segmentové rošty patria k špičke dostupných posteľných roštov. Sú jedinečné svojou konštrukciou a svojou prispôsobivosťou. 

Plochu týchto roštov tvoria výkyvné taniere, ktoré podopierajú telo v každom bode zvlášť, rovnomerne reagujú na záťaž a prispôsobia sa akýmkoľvek telesným proporciám. Taniere sa pohybujú vo všetkých smeroch, rovnomerne pružia na kraji aj uprostred lôžka.

Tuhosť tanierov je možné individuálne regulovať ako v ramennej, tak i v bedrovej oblasti. 

Bodové nastavenie pružnosti tanierov je značnou výhodou pri výrazných rozdieloch v proporciách tela ako sú zdravotné handicapy, úzke ramená, či  široké boky.

V našej ponuke nájdete segmentový pevný, ručne polohovateľný a motorový rošt.

Nosnosť roštu

Pri výbere správneho roštu, či už lamelového alebo latového, treba brať na zreteľ maximálnu odporúčanú nosnosť. Rošt s nižšou nosnosťou môžeme vybrať pre dieťa, so strednou nosnosťou pre mladého dospievajúceho človeka. No pre dospelého muža i ženu treba vyberať z príslušnej nosnostnej kategórie.

Vysokoodolné rošty

Špeciálnou kategóriou sú rošty s vysokou nosnosťou. Z ponuky lamelových roštov  s nosnosťou až do 180 kg dávame do pozornosti rošty so sklenými vláknami Fiberglass. Tieto unikátne rošty majú jedinečné vlastnosti. Vynikajú vysokou odolnosťou a výbornou pružnosťou.

Ak hľadáte latový rošt s vysokým nárokom na zaťaženie, určite si vyberiete z našej ponuky vysokoodolných roštov, kam patrí i latový rošt MAXIMUS nosnosťou až 220 kg. V našej ponuke ho nájdete aj ako variant s nožným výklopom pre získanie úložného priestoru pod lôžkom.
 

Tajomstvo dobrého spánku 

Odhalili sme pra vás tajomstvo dobrého spánku, ktoré sa skrýva v správnej kombinácii roštu a matraca. Vyberte si z našej ponuky predstavených roštov a objavte nový rozmer pohodlia!Najnovšie články v kategórii: Výber roštu

Ako vybrať rošt do postele

Ako vybrať rošt do postele

Kategória: Výber roštu

Uvažujete o zakúpení novej postele alebo matraca? Potom určite nezabudnite na kvalitný posteľový rošt. Poradíme vám s výberom.

Čítať viacej
Ako správne určiť pravý alebo ľavý rošt

Ako správne určiť pravý alebo ľavý rošt

Kategória: Výber roštu

Nedostatok úložného priestoru v spálni riešia praktické posteľné rošty s výklopom. Najčastejšou otázkou zákazníkov je, ako správne určiť, či potrebujem rošt s pravým alebo ľavým prevedením výklopu. V tomto krátkom článku vám s tým pomôžeme!


 

Čítať viacej